Kuidas see pall siis veerema hakkas…

Minu teekond teadlikuma ja tervislikuma elustiili poole sai alguse joogast. Alustasin joogaga, kuna ükski varasem grupitreening mulle ei sobinud ning otsisin midagi terviklikumat, midagi mis treeniks nii keha kui hinge. Leidsin Anna ja Marleni jooga ning alates esimesest tunnist teadsin, et see on täpselt see, mis minu elust puudu on olnud. Käisin umbes pool aastat nende juures Ashtanga Vinyasa joogat tegemas ja sealt edasi oli mul kava selge ning hakkasin tegema ise kodus joogat iga hommik tund aega enne tööle minekut. See andis mõnusa alguse pävale, äratas üles keha ja vaimu ning tõi päeva energiat ja hea tuju.
Koos joogaga hakkasin ka rohkem teadvustama, mida ma oma kehale seespidiselt läbi toitumise teen. Alustasin sellega, et jätsin ära valge suhkru ja nisuga tooted ning töödeldud toidud. Hakkasin sööma rohkem terviktoitu ning jälgima, kuidas minu keha need muutused vastu võtab. Olin oma elu parimas vormis, nautisin oma tööd ja oma hommikust joogat, kuid siiski oli miski minu elust puudu. Nädalavahetused veetsin sõpradega pidutsedes ning alkoholi ja tubakatooteid tarbides, mis oli muidugi väga lõbus aga samas väga pealiskaudne. Peale seda, kui kohtasin oma praegust abikaasat, hakkasid vaikselt toimuma suuremad ja sügavamad muutused. Pidutsemine jäi tahaplaanile, loobusin alkoholist ja tubakast, sealt edasi umbes pool aastat peale meie kohtumist otsustasime koos hakata taimetoilasteks, kuu hiljem hakkasin veganiks ning pole enam kordagi tagasi vaadanud.
Selleks ajaks olime läbi lugenud tohutult artikleid, teadustöid, blogisid ning vaadanud kõikvõimalikke dokumentaale. Meie ees avanes hoopis teine maailm, mida olime siiani näinud- saime teadlikuks toiduaine-, ravimi-, vaktsiini-, ja loomatööstuse ning samuti haridussüsteemi ja kogu tarbijaühiskonna tagamaadest ning hakkasime tegema teadlikke informeeritud valikuid selleasemel, et lihtsalt uskuda seda, mida massimeedia ja tavaühiskond meile ette kirjutab. Allikaid on tohutult ja internetiajastu annab meile piiramatu juurdepääsu informatsioonile, igaühel on võimalik võtta kätte ja uurida ise järgi. See, et info on pärit internetiavarustest, kasvõi blogidest, artiklitest või youtubeist ei tee seda vähemtõeseks, kuna kõik teadustööd ja materjalid on võimalik leida ka internetist, tõelist haridust ja teadmisi ei saa enam koolidest vaid tuleb ise võtta ette teekond enda harimisel.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s